Výběr půjček je dnes velice pestrý

Plánujete si vzít půjčku a chcete mít přehled o jednotlivých možnostech? Pamatujte na to, že výběr půjček je dnes velice pestrý a cest, kterými se lze vydat, je hned několik. Abychom vám to zjednodušili, přinášíme vám přehled hlavních cest a možností, jakými se dnes můžete vydat. Nezapomínáme ani na popis toho, jaké jednotlivé možnosti mají výhody, ale i nevýhody.

Základem je bankovní půjčka

Ta je produktem, který je v podstatě stálicí současného úvěrového trhu. Není se čemu divit, jelikož kdo potřeboval půjčku v minulosti, ten zamířil právě do banky. Dnes je počet bank na našem trhu poměrně široký a tak je z čeho vybírat. Kromě těch velkých, kam se řadí třeba Česká spořitelna půjčka, je možné začít vybírat také z těch menších. Ve všech případech obvykle platí, že banka je spojena s jistotou výhodných úrokových sazeb. Drobným negativem je to, že své klienty může výraznějším způsobem lustrovat. Na mysli máme nutnost doložení příjmů, nebo kontrolu bankovních i nebankovních registrů.

Pokud se podíváme také na škálu dostupných produktů, je celkem pestrá. Základem mohou být kontokorenty, nebo kreditní karty. Samozřejmostí jsou ale i spotřebitelské půjčky, stejně jako hypotéky. V posledních dvou případech lze vybírat jak z úvěrů účelových, tak i z těch neúčelových. Jednoduše podle toho, jaké nám více vyhovují.

Hitem jsou i nebankovní půjčky

Pokud vám nabídka banky nevyhovuje, nebo neprojdete její lustrací, není třeba zoufat. Je zde také druhá možnost, jak se dostat k penězům. Ta je spojena s možností požádat si u nebankovní společnosti. Pokud se podíváme na hlavní pozitiva, rozhodně dominuje rychlost a jednoduchost vyřízení. Jako ideální příklad může posloužit rychlá půjčka bez registru. Nebankovní společnosti nemusí zkoumat naši finanční minulost, stejně jako můžeme mít i jistotu v tom, že nebude nutné dokládat příjem. To patří mezi jejich hlavní pozitiva. Též musíme vyzvednout bohatou nabídku jednotlivých částek, které si lze v tomto segmentu půjčit. Pohybují se od tisíců, po miliony. Stačí vybrat konkrétní segment z těchto možností:

  • Půjčky před výplatou
  • Klasické spotřebitelské půjčky
  • Úvěry ručené nemovitostí

Drobným negativem nebankovních společností jsou jejich úrokové sazby. I když se řada z nich již dokáže přiblížit nabídkám bank, velké procento z nich je stále spojováno s vyšším úrokem. Na druhou stranu ten je vykoupen právě tím, že peníze může získat třeba i problémový, stejně jako nezaměstnaný klient.

Zajímavou novinku přinášejí P2P půjčky

O co se jedná? O hit několika posledních let. Zatímco u předchozích případů nám peníze poskytne vždy konkrétní firma nebo instituce, v tomto případě se skládají na výši úvěru reální lidí. Pokud se složí, je půjčka poskytnuta. Tento koncept je ve světě velmi populární a díky několika společnostem se postupně dostává i k nám. A to je určitě dobře. Zvláště proto, že je také otevřený mnoha inovacím. Klasické P2P půjčky by nám měly v první řadě umožnit podat si poptávku po půjčce, která bude přesně podle našich představ. Tedy s ohledem na:

  • Výši požadované částky
  • Velikost RPSN a úroku
  • Délku splácení a výši splátek

Následně můžeme také uvést informace o tom, co jsme schopni a ochotni doložit, a co nikoliv. Tím vznikne plnohodnotná poptávka a je na samotných investorech, zda se rozhodnou pro investici, nebo nikoliv. Pokud ano, a pokud je docíleno poptávané částky, je úvěr poskytnut. Důvodem pro danou investici je pro jednotlivé osoby to, že své peníze zhodnocují, a to právě na základě úrokových sazeb, které akceptují. Jelikož v mnoha případech souvisí právě s bonitou samotného klienta, můžeme říci, že v ideálních situacích se stávají těmi nejvýhodnějšími, jaké aktuálně na současném trhu jsou.


(c) 2008-2011 inPůjčky.cz, Poradna s půjčky - Přebírání obsahu z tohoto webu je zakázáno!